Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 16.02.2015 14:19:35

Moto výlety

Slovo úvodem

Slovo úvodem

Začal bych slovy Luďka Soboty. "Já už jsem toho projel hodně....v životě." A tak jsem si v červnu 2007 pořídil svojí první motorku, abych toho projel ještě víc.

O mé první jízdě si můžete přečíst více v sekci články a některé další trasy, které následovaly, jsou popsány na těchto stránkách. Jelikož většina cest začíná v Praze, rozdělil jsem výlety do jednotlivých krajů podle toho, kde se nachází cíl cesty. Ve většině případů tvoří cesty kruh, na který je možno se napojit v terémkoliv bodě a projet si tak celou trasu bez ohledu na to, odkud vyrazíte.

Bohužel až do srpna 2007, jsem s sebou nevozil foťák, abych si uchoval všechna ta zajímavá místa, která jsem navštívil, jinak než jen ve své paměti. Proto jsem si začal dávat dohromady seznam míst, na která jsem zavítal a začal je, nyní již vyzbrojen technikou, znovu objevovat.

Jak je vidět z úvodní fotografie sedlám Suzuki DL 650 Vstrom. Stromek se ukázal jako výborná volba a jsem s ním po 17.000 km nadmíru spokojen. Kromě jednoho defektu zadní gumy, stříkání řetězu a pravidelných servisních prohlídek si v jeho sedle užívám toho bezva pocitu, o kterém nemusím motorkářům nic bližšího vykládat. A to nemám na mysli vlka! Dálnici snesu tak 10 minut a pak mě to nebaví. Prostě nuda. Takže do Brna jezdím přes Vlašim a Třebíč a do Hradce zase pěkně po starý přes Chlumec n. Cidlinou.

Po dvou sezonách musím říct, že nejsem zastáncem hesla "cesta je cíl". Jsem rád, když ta moje nějaký cíl má. Cíl ke kterému mířím a užívám si právě tak cestu k němu jako i návraty domů.

Tak vzhůru do sedel! 

   

 

TOPlist