Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 16.02.2015 14:19:35

Moto výlety

Autodrom Most
3.9.2009 se v Mostě na autodromu uskutečnila náramná akce organizovaná Suzuki Bandit klubem. A my z Vstrom.cz klubu jsme jako "vzdálení bratranci" byli také přizváni. A byla teda pecka!
Jakožto okruhový panic, jsme moc nevěděl co čekat a o to větší to byl pro mě zážitek! Středeční škola jízdy na parkáči bylo stejně jako na enduro škole výbornou průpravou a enthusiasmus pana Halbicha byl i po třech hodinách nevyčerpatelný! Ne tak už moje vytrvalost , kdy jsem toho po 45 minutách kroužení mezi dvěma kužely měl opravdu dost! Ale stálo to za to!
Ubytování a následná večeře měly důstojnou úroveň, jen Lubora přepadl smutek, když dojídal svou porci. Prý je mu vždycky tak nějak smutno, když se ten talíř vyprazdňuje.
Hlavně ale člověk potkal staré známé tváře a seznámil se s novými. Například Honza drží výškový rekord jezdce na stromku, což  je 206cm!!! Mirek zase přivezl lahvinku výborného pálavského červeného, a tak nám večír příjemně utekl. 
A už tu byl čtvrtek ráno a přesun na okruh. Úvodní ponaučení o tom co je zakázáno a co povoleno a za chvilku jsme šli na to. První runda byla vysloveně oťukávací , i když ke konci mě už pěkně chytalo závodní vzrušení. Mezitím co jsme jako skupina A měli pauzu na trať se vydali naši zástupci ve skupině B. Libor a Lubor. A je třeba říci, že to pěkně práskal po trati až většina kapotovaných supersportů měla několik příležitostí přečíst si jejich RZ :finga:
My áčkaři jsme se taky nenechali zahanbit, krájeli jsme zatáčky bez bázně a hany a připsali jsme si několik zářezů na pažbu. Jen Milanovi to bylo málo, a tak přidal na cílové rovince kouřovou show pro diváky - a stálo ho to jen řadu špuntů na zadní gumě! :finga: Naštěstí tu šikanu projel rovně bez problémů a pokračoval dál. Bohužel nám kvůli pádu jedné motorky zkrátili poslední jízdu o celých asi 8 minut, což bylo pěkně na pikaču! Zrovna když si to chtěl člověk pořádně užít  a vychutnat si posledních pár okruhů.
I přes tuhle malou kaňku z celé akce jednoznačně převládají pozitivní pocity a ttou nejhorší zprávou nakonec bylo zjištění, že z plánovaných 3 nahrávaných jízd zbyl ana kartě pouze ta první, nejpomalejší. To by mě jeblo!
 
Tedy na jaře již vyzbrojen novým přístrojem snad budou záběry lepší!
 
 
 
 
TOPlist