Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 16.02.2015 14:19:35

Moto výlety

Křivoklát - Karlštejn

Křivoklát - Karlštejn

délka: cca 160 km
čas: 2 - 3 hod plus zastávky
trasa: Praha - Unhošť - Zbečno - Křivoklát - Roztoky - Zdice - Koněprusy - Beroun - Karlštejn - Mořina - Beroun - Unhošť a zpět

Krásné ráno a vymetená obloha jsou příslibem příjemného dopoledne a toho je třeba využít na krátkou projížďku za Prahu. Za cíl cesty vybíráme dva skvosty gotické architektury a to Křivoklát a Karlštejn.

Vymotám se z Prahy a odbočím směr Karlovy Vary. Zde je téměř vždy celkem silný provoz, a tak nezbývá než se obrnit trpělivostí, protože ta, jak známo, růže přináší. Mně ovšem místo růží po chvíli přinese kruháč za obcí Jeneč, který mě navede na silnici č. 201 směr Křivoklát. A tady teprve začíná ta opravdová jízda. Na "nekonečné" rovince Jeneč - Unhošť můžu provětrat koníky pod sebou a užít si svižné jízdy po nové pannenské silnici. V tomto období (po žních) k celkové spokojenosti přispívají i posekané lány obilí a tím větší přehled o případných 4nohých "přeběhlících".

Obec Unhošť je bohužel dlouhodobě neprůjezdná, ovšem krátká objíždˇka nám vrásky na čele nedělá. Krásným letním ránem projíždím Amerikou a blížím se k Hornímu Bezděkovu. Hned za obcí začíná hustý les, tudíž pozor na nepříjemné "zatmění" a na nepříjemnou prudkou pravotočivou zatáčku, která není nijak značena.

Po průjezdu Mosteckým Mlýnem se zavlním v krátkých serpentýnách a uháním dále k údolí Berounky. V úseku Sýkořice - Zbečno si dávám majzla na štěrk na silnici. Nánosy ho tu najdeme hlavně z jara, ovšem cestáři si s ním evidentně hlavu nelámou, a tak z vozovky mizí jen díky provozu a silným dešťům.
Ve Zdicích přejíždím dálnici a nabírám směr Koněprusy. Prohlídka místních jeskyní určitě stojí za to. Vymrzlý z hlubin sedám do sedla a jedu do Berouna. Průjezd městem je celkem hladký. Odbočuji na silnici č. 116 , která mi připraví skvělé zážitky v podobě spousty zatáček a serpentýn, kterých si na úseku Beroun - Srbsko opravdu užijete. 

V obci Karlštejn je bohužel časově omezen průjezd přímo kolem hradu a to od 7 - 19 hod. Proto volím objízdnou trasu přes Hlásnou Třebáň, kde sjedu ze 116ky a uhnu se vlevo na Mořinu. Za touto obcí nakouknu do lomu "Amerika". Vstup je bohužel zakázán, takže rozhodnutí o jeho návštěvě je na každém dle svého střízlivého uvážení. Opouštím "Ameriku" a odbočuji na Bubovice. Touto cestou se opět napojím v Hostimi na silnici č. 116 a Karlštejnské kolečko uzavřu opět v Berouně. Zde se ovšem vydám směr Kladno a na okraji města sjíždím u železničního přejezdu na silnici č. 118  Po zdolání serpentyn vykoukne po pravé ruce rozhledna u Lhotky u Berouna.

Mezi obcemi Železná a Malé Kyšice byla v době mého průjezdu prováděna oprava vozovky, takže celý úsek byl pokryt koláči jemného štěrku. Zda to po skončení prací bylo uklizeno ví bůh, ale opatrnost bude na místě. To už mám na dohled Unhošť a tato vyjížďka končí super rovinkou k Jenči a poté již rutinním návratem do Prahy.

 

rovinka za Jenečí těch tady uvidíte hodně hle, Amerika! idylka u Běleče most ve Zbečně Klíčava hráz Klíčava Křivoklát Křivoklát zelená brána za Roztoky Křivoklátsko Beroun od Koněprus zatáčka u Hostimi zatáčka u Hostimi zatáček je tady plno tu tady uvidíte často! Karlštejn alej pod Mořinou přejezd nad Mořinou přejezd nad Mořinou lom Amerika  odbočka na rozhlednu Lhotka rozhledna Lhotka mapa trasy 

Projeli jste si tuto trasu? Ohodnoťte ji v komentářích
 
TOPlist